+48 501 581 815 kontakt@smartestate.com.pl
Skup nieruchomości, zwany również wykupem nieruchomości, to propozycja dla tych, którzy chcieliby pozbyć się niechcianej nieruchomości w sposób szybki, bezproblemowy i z otrzymaniem środków od ręki. To rozwiązanie umożliwia otrzymanie gotówki nawet w 24h od momentu złożenia zapytania.

Skup nieruchomości za gotówkę, to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy są właścicielami nieruchomości obarczonej wadą zbyt poważną, aby mogli sami ją naprawić, a tym samym, utrudniona jest jej sprzedaż na wolnym rynku. Niejednokrotnie będzie to wada prawna, jak nieruchomość ze służebnościami, dożywociem czy obciążeniem komorniczym. Pozbycie się takiego składnika majątku, a także zarobienie na nim, bywa zadaniem z gatunku niemożliwych.

Takie rozwiązanie, to bardzo wygodna forma dla właściciela obciążonej nieruchomości. Zamiast trzymać w swoim portfelu zamrożone i niemal niemożliwe do odzyskania środki, może on szybko uzyskać część wartości budynku, w formie natychmiastowej wypłaty gotówki. To szczególnie istotny aspekt, gdy potrzebujemy środków natychmiast, aby uregulować pilne zobowiązania, a nie udało nam się go zbyć na własną rękę.

Smart Estate w ramach tej usługi oferuje też skup nieruchomości z lokatorami na terenie Warszawy i okolic. Zalegający (często przez wiele miesięcy) z czynszem lokatorzy, to prawdziwa plaga na dzisiejszym rynku wynajmu. Perspektywa wieloletniego postępowania sądowego, angażowania komornika a przede wszystkim ponoszenia kosztów z tytułu (de facto) bezpłatnie wynajmowanego lokalu, to przeszkoda nie do przeskoczenia dla właścicieli mieszkań, postawionych w tej sytuacji. W takim przypadku skup mieszkań z lokatorami to usługa, która pozwala nam pozbyć się problemu z niechcianymi lokatorami i uniknąć stresującego i długotrwałego sporu o odzyskanie nieruchomości.

Rynek nieruchomości mieszkaniowych w Warszawie i okolicach cechuje się niezwykłą zawiłością stosunków prawnych. Często występują na nim domy, postawione na gruntach o nieuregulowanym statusie prawnym lub – ze względu na ich wiek lub status zabytku – nadające się do kapitalnego remontu. Ich stan prawny i potencjalne koszty związane z nieuniknionym remontem odstraszają potencjalnych kupców, którzy wolą zbudować dom od zera lub kupić go u dewelopera. Taka sytuacja bardzo zawęża krąg zainteresowanych kupców i rodzi obowiązek ponoszenia stałych kosztów związanych z posiadaniem niechcianego domu. Pomocą może służyć skup domów za gotówkę. Jeżeli dom ma nieuregulowaną sytuację prawną, to nigdy nie ma pewności, czy uda się go finalnie sprzedać, a w szczególności, czy mimo długiego szukania zainteresowanego uzyskamy interesującą nas kwotę. Skup domów za gotówkę oferowany przez Smart Estate to przyjazne rozwiązanie, które gwarantuje uzyskanie gotówki właściwie od ręki.

Podobnie rzecz ma się z mieszkaniami na terenie Warszawy i okolic. Niejednokrotnie naszą własnością stają się mieszkania lub udziały w nich, otrzymane w wyniku dziedziczenia. Jeżeli odziedziczyliśmy wyłącznie udział w lokalu, to nie będziemy mogli nim w pełni rozporządzać- będzie on miał współwłaścicieli, którzy również będą uprawnieni do tego, aby z niego w pełni korzystać. Udział w takim lokalu nie daje nam pełni praw do użytkowania jej, a ewentualna jego sprzedaż jest niemal niemożliwa. Podobnie rzecz ma się z mieszkaniem odziedziczonym, którego zły stan lub zadłużenie, powoduje że staje się ono potencjalną skarbonką bez dna. Smart Estate proponuje w takiej sytuacji skup mieszkań za gotówkę. Utarczki z krewnymi, czy

przedłużające się próby znalezienia kupca zabierają nam to, co mamy najcenniejszego – nasz czas i spokój ducha. Smart Estate może pomóc w zachowaniu obu cennych składowych i pozwolić nam cieszyć się środkami pieniężnymi, które bardzo trudno byłoby nam uzyskać, bez pomocy z zewnątrz.

Skup nieruchomości to praktyczne, pomocne i sprawdzone rozwiązanie, które pozwala nam obrócić problematyczny składnik majątkowy, w czysty zysk. Zespół Smart Estate zaprasza zainteresowane osoby, do zapoznania się z naszą ofertą.